2013

18. Lapseki Plaj Voleybolu Turnuvası 28 – 29 – 30 Haziran  2013 tarihlerinde yapıldı. Dereceye giren takımlara toplam 7500 tl ödül dağıtıldı.

ERKEKLER
1- İsmail Dericioğlu – Sakıp Karalı
2- Bilal Tanrıverdi – Soner Erdoğmuş
3- Emir Kavuzlu – Tayga Baltacıoğlu

Final maçını izle

KADINLAR
1 – İzolda Körfez – Victoria Smetanek
2 – Esra Köksala – Emel Demirkol Çetin
3 – Simina Adriana Cartis – Liliana Mirela Prioteasa (RO)

Cüneyt Dağcı ve Ufuk Karaburun ikilisi turnuvanın en centilmen takımı seçildi.

Bir ilk gerçekleşen turnuvada 11 sayılık 3 seti alan kazanı kuralı uygulanmıştır. Bu kural 2013 içinde Amerika’da ve Avrupa’da birkaç pilot bölgede uygulanmış ve turnuvamıza uygunluğu nedeniyle 2013 turnuvası için benimsenmiştir.

Turnuva hakkında Kanal 17 tarafından yapılan röportaj ve görüntüleri aşağıdaki siteden izleyebilirsiniz.

Turnuva röportajları İzle

23 erkek ve 4 kadın takımın yeraldığı 2013 turnuvası tüm maçları TVF’nin atadığı hakemler tarafından  yönetilmiştir. TVF’ye ve hakem heyetine LapsekiVoleybol olarak çok teşekkür ederiz.

Bu sene Romanya Bükreş MAVI Kulübü’nden turnuvamıza katılan ve turnuvayı üçüncü olarak tamamlayan bayan plaj voleybolu takımı “Simina Cartis – Liliana Prioteasa” e LapsekiVoleybol’a katılımlarından dolayı çok teşekkür ederiz. İkilinin antrenörleri sayın Razvan Ifrim “Turnuvamızı çok beğendiklerini, Lapseki’nin Bükreş’ten otomobil ile 8 saatte gelinebilen 600 km gibi çok da uzak olmayan bir mesafede olmasının turnuvaya olan ilgilerini arttırdığını bildirdi ve ileriki senelerde turnuvaya daha fazla takımla girebileceklerinin sinyallerini verdi. Kadın ve erkek takımlarımızı Bükreş’e davet eden Romen çalıştırıcı komşu ülkeler arasında kurulacak köprülerin sporcularımızın deneyimlerini arttırması için çok önemli olduklarını bildirdi.

LapsekiVoleybol.com 2001 Ocak ayından günümüze Mehmet-Murat ERDOĞAN kardeşlerin, Arkın KAMAŞIK ve Bora ÖZKARDEŞ’in voleybol camiasına armağanıdır…