Lapseki`li Voleybolcular Ayvalık`ta 1999 – İlk defa Lapseki Dışında Oynuyoruz…

Lapseki Dalyan`da normal bir yaz günüydü. Lapseki Plaj Voleybolu Sahasında voleybol oynuyorduk. Antrenörümüz Ali ALDEMİR geldi ve Ayvalık Belediyesi`nin plaj voleybolu turnuvası organize ettiğini, bizim de ilçe olarak takımlar kurarak orada oynayabileceğimizi söyledi.

Lapseki Belediyesi ulaşım için belediye minibüsünü ayarladı. Kalma ve yemek her oyuncunun kendisi tarafından karşılanacaktı.

4 takım olarak turnuvaya katılmaya karar verdik.

Şartları kabul eden arkadaşlar ile beraber, turnuva gününden 1 gün önce Lapseki’den yola çıktık. Rahat bir yolculuktan sonra Ayvalık Küçükkumla’ya ulaştık. Oraya ulaştığımızda kent adeta büyük bir şölen alanı gibiydi. Danslar, sergiler ve konserler. Her yerde etkinlikler vardı.

Kentin içine girdiğimizde Ali Hoca’mız ilgili telefonları aradı ve belediye personeli bizi karşıladı. Selamlaşmadan sonra öğle yemeği için 5 yıldızlı bir otele götürdüler. Epirden Plaj Voleybolu ekibi bayan voleybolcuları da oradaydı, hepberaber yemek yedik. Daha sonra bizim ekibi otellere yerleştirdiler. Hiçbirimiz konaklamanın belediye tarafından karşılanacağını bilmiyorduk, gerçekten bizim için büyük süpriz oldu.

Ertesi gün kaydımızı yaptırdık ve turnuva başladı. Bol seyircili ve heyecanlı maçlar yaptık. Toplam 4 takım olarak girdiğimiz turnuvada İlk 3’e 2 takım ve ilk 7’ye 4 takım sokmayı başardık.

Lapseki Plaj Voleybolu oyuncularının artık şehir dışında oynayacak düzeye geldiğini kanıtlamış olduk.

Ayvalık Plaj Voleybolu Turnuvasına katılan 4 Lapseki Plaj Voleybolu Takımı:

1- Tahsin UYSAL – Önder KELEŞ

2- Polat TAN – Cihat GÜNDÜZ

3- Mehmet ERDOĞAN – Murat ERDOĞAN

4- Gökhan MENEKŞEOĞLU – Cem Hasan ALDEMİR

Not: Turnuvaya oyuncu olarak katılmayan fakat Ayvalık’a gelenler şöyleydi; antrenörümüz Ali ALDEMİR, şoförümüz İsmail ÇIRPAN, Arif Gökhan Yıldızhan, Ersin SEZMİŞ ve Güray.

Voleybol dolu günler dilerim… Sevgiler ve saygılar , bir dahaki yazıda görüşmek dileği ile…

Murat ERDOĞAN

LapsekiVoleybol.com 2001 Ocak ayından günümüze Mehmet-Murat ERDOĞAN kardeşlerin, Arkın KAMAŞIK ve Bora ÖZKARDEŞ’in voleybol camiasına armağanıdır…