Türkiye Plaj Voleybolu Ligi Kuruldu – 2009

Kura çekiminin ardından, 18 Eylül 2009 tarihinde Alanya’da başlayan Türkiye Plaj Voleybolu Ligi ön eleme maçları Türkiye’nin ilk plaj voleybolu liginin takım ve oyuncularını belirledi.

24-25-26 Temmuz 2009 tarihleri arasında Çanakkale Lapseki İlçesinde Lapseki Voleybol Organizasyonu’nun düzenlediği Lapseki Belediyesi 14. Plaj Voleybolu Turnuvasında oynayan çoğu oyuncu bu ligde mücadele edecek.

Erkeklerde 12, bayanlarda 9 takımın üç grupta 3 ve 4’erli olarak eşleştiği eleme müsabakaları sonunda, gruplarında ilk ikiye kalanlar ile 3. sıradaki en iyi 2 takım lige katılma hakkı kazandı. Şimdi ön elemeye katılan takımları görelim:

ERKEKLER

(A) Grubu


Engin Özbek – Murak Giginoğlu (Halkbankası)
Hakan Göğtepe – Volkan Göğtepe (Beşiktaş)
Dündar Yıldırım – Esat Gündoğdu (Hopa Belediyesi)
Salim Burak Yüksekkaya – Muratcan Özalp (ODTÜ)

(B) Grub

Selçuk Şekerci – Mehmet Taşkıran (Polis Akademisi ve Koleji)
Soner Erdoğmuş – Ender Düzgün (Tirium Elektirik)
Tayga Baltacıoğlu – Aykut Lale (Altınyurt)
Alper Karabörk – Okan Doğan (Ankara Baro)

(C) Grubu


Görkem Çağlar Sayan – Mehmet Tiker (Nazilli Belediyesi)
Adem Mert – Fatih Tokel (Alanya Belediyesi)
Anıl Saltaoğlu – Canberk Tekmen (Arkas)
Hüseyin Gültekin – Tayfun Muci (Konak Belediyesi)

KADINLAR


(A) Grubu


Özlem Engeloğlu – Canan Özyurt (Tirebolu)
İzolda Körfez – Hatica Can Korucu (Beşiktaş)
Aysel Lora Sulam – Merve Kurt (Alanya Belediyesi)

(B) Grubu

Esra Ötücü – Burca Başel (Numune)
Sevin Çelik – Özge Özkorul (Vakıfbank Güneş Sigorta)
Ganime Burcu Atasoy – Gülbitti Neslişah Aktaş (Gazi Üniversitesi)

(C) Grubu

Hilal Özkan – Gamze Can Sesli (Kuşadası Belediyesi)
Öznur Mızrak – Beyza Şanal (İller Bankası)
Dilan Özden – Hazal Şahbudak (Arkas)

 

Yapılan ön eleme maçlarının sonunda Türkiye’nin ilk plaj voleybolu liginin takımları belli oldu. İşte Ligde mücadele eden takım ve oyuncular:

 

ERKEKLER:

1-Beşiktaş (Hakan Göğtepe – Volkan Göğtepe)

2-Halkbank (Engin Özbek – Murak Giginoğlu)
3-Altınyurt (Tayga Baltacıoğlu – Aykut Lale)

4-Nazilli Belediyesi (Görkem Çağlar Sayan – Mehmet Tiker)
5-Penta Bilgisayar (Barış Köksal – Levent Mergen)

6-Alanya Belediyesi (Adem Mert – Fatih Tokel)
7-Polis Akademisi (Selçuk Şekerci – Mehmet Taşkıran)

8-Arkas Spor (Anıl Saltaoğlu – Canberk Tekmen)

BAYANLAR:

1-İller Bankası (Öznur Mızrak – Beyza Şanal)

2-Tirebolu Spor (Özlem Engeloğlu – Canan Özyurt)
3-Gazi Üniversitesi (Ganime Burcu Atasoy – Gülbitti Neslişah Aktaş)

4-Beşiktaş (İzolda Körfez – Hatica Can Korucu)
5-Numune Özcan (Esra Ötücü – Burca Başel)

6-Alanya Belediyesi (Aysel Lora Sulam – Merve Kurt)
7-Arkas Spor (Dilan Özden – Hazal Şahbudak)

8-Kuşadası Belediyesi (Hilal Özkan – Gamze Can Sesli)

 

Türkiye Plaj Voleybolu Ligi kuralları gereği her takım Türkiye Voleybol Federasyonuna 4 oyuncu ismi yazdırıyor ve lige bu şekilde katılıyor. Ama maça hangi 2 oyuncu ile başladıysa o maçı o şekilde bitirmesi gerek. Özet olarak Plaj Voleybolunda, Salon Voleybolundan farklı olarak oyuncu değişikliği yoktur. (Yukarıdaki isimlere 2’şer isim daha eklenebilir ama ben burada her takımın genellikle oynadığı ikilileri yazdım.)

3 Ekim 2009 cumartesi günü İstanbul Kalamış Kadıköy Gençlik Merkezinde başlayan lig, havalar güzel gittiği sürece Cumartesi ve Pazar günleri her hafta burada devam edecek. Kış mevsiminin başlaması ile beraber Türkiye Plaj Voleybolu Ligi İstanbul ve Ankara’daki kapalı kortlarda devam edecek.

 

Türkiye Plaj Voleybolu Ligi 3 – 4 Ekim 2009 Toplu Sonuçları:

 

(Maçların Oynandığı Kort: İstanbul – Kadıköy – Kalamış – Kadıköy Belediyesi Gençlik Merkezi)

 

ERKEKLER:

ARKAS Spor – Halkbank………………….: 0-2
Altınyurt – Polis Akademisi……………….: 0-2
Alanya Belediyesi – Hopa Belediyesi…: 2-0
Nazilli Belediyesi – Beşiktaş……………..: 0-2
Penta Bilgisayar – Altınyurt………………: 1-2
Hopa Belediyesi – ARKAS Spor………..: 2-1
Polis Akademisi – Nazilli Belediyesi:….. 2-0
Beşiktaş – Alanya Belediyesi…………….: 2-1

KADINLAR:
ARKAS Spor – Gazi Üniversitesi………: 1-2
Ankara Vakıfbank – Tireboluspor………: 0-2
İller Bankası – Beşiktaş…………………….: 0-2
Numune Özcan-Kuşadası Belediyesi…: 0-2
Alanya Belediyesi-Ankara Vakıfbank…: 0-2
Beşiktaş-ARKAS Spor……………………..: 2-0
Tireboluspor-Numune Özcan……………: 2-0
Kuşadası Belediyesi-İller Bankası……: 1-2

 

Türkiye Plaj Voleybolu Ligi 10 – 11 Ekim 2009 Toplu Sonuçları:

 

(Maçların Oynandığı Kort: İstanbul – Kadıköy – Kalamış – Kadıköy Belediyesi Gençlik Merkezi)

 

ERKEKLER:
Halkbank – Hopa Belediyesi………………………(2 – 0)
Nazilli Belediyesi – Penta Bilgisayar……………(2 – 0)
Arkas Spor – Beşiktaş……………………………….(0 – 2)
Alanya Belediyesi – Polis Akademisi……………(2 – 1)
Hopa Belediyesi – Beşiktaş………………………..(0 – 2)
Alanya Belediyesi – Altınyurt………………………(2 – 0)
Halkbank – Polis Akademisi………………………..(2 – 0)
Arkas Spor – Penta Bilgisayar…………………….(0 – 2)

KADINLAR:
Ankara Vakıfbank – Numune Özcan……………..(1 – 2)
Kuşadası Belediyesi – Gazi Üniversitesi………..(0 – 2)
Alanya Belediyesi – İller Bankası………………….(0 – 2)
Tirebolu Spor – Arkas Spor …………………………(2 – 0)
Beşiktaş – Kuşadası Belediyesi……………………(2 – 0)
İller Bankası – Ankara Vakıfbank………………….(0 – 2)
Gazi Üniversitesi – Tirebolu Spor…………………(1 – 2)
Arkas Spor – Alanya Belediyesi……………………(1 – 2)

 

Türkiye Plaj Voleybolu Ligi 17 – 18 Ekim 2009 Maç Programı:

 

(Maçların Oynanacağı Kort: Ankara – Çankaya 365 Avm Lozan Park – Plaj Voleybolu Tesisleri)

17 Ekim Cumartesi:

Kadınlar

12:00 Tirebolu Spor-Beşiktaş
13:00 Numune Özcan-İller Bankası
14:00 Ankara Vakıfbank-Arkas Spor
15:00 Alanya Belediyesi-Gazi Üniversitesi

Erkekler:

11:00 Beşiktaş-Polis Akademisi
14:00 Arkas Spor-Nazilli Belediyesi
15:00 Hopa Belediyesi-Penta Bilgisayar
16:00 Halkbank-Altınyurt

18 Ekim Pazar:

Kadınlar:

09:00 Kuşadası Belediyesi-Tirebolu Spor
10:00 Arkas Spor-Numune Özcan
11:00 Beşiktaş-Alanya Belediyesi
12:00 Gazi Üniversitesi-Ankara Vakıfbank
14:00 İller Bankası-Arkas Spor
15:00 Alanya Belediyesi-Kuşadası Belediyesi
16:00 Numune Özcan-Gazi Üniversitesi
17:00 Ankara Vakıfbank-Beşiktaş

Erkekler:

09:00 Nazilli Belediyesi-Alanya Belediyesi
10:00 Polis Akademisi-Hopa Belediyesi
11:00 Altınyurt-Arkas Spor
12:00 Penta Bilgisayar-Halkbank
14:00 Alanya Belediyesi-Arkas Spor
15:00 Penta Bilgisayar-Beşiktaş
16:00 Nazilli Belediyesi-Halkbank
17:00 Altınyurt-Hopa Belediyesi

 

Cumartesi günü maçlar 11.00-16:00 saatleri arasında (11:00-12:00 maçları NTV Spor naklen yayınlanacaktır.)

 

Pazar günü maçları 09:00-17:00 saatleri arasında oynanacaktır.

 

Ankara’da Türkiye Plaj Voleybolu Ligi Maçlarını İzlemeğe Nasıl Gidilir?

 

Ulaşım:

 

Minibüs

Oyak: Ulus, Sıhhıye, Nenehatun Cad, Lozan
Oran: Kızılay Güven Park, Cumhurbaşkanlığı Turan Güneş Kavşağı
Yıldız-Oran: Kızılay Güven Park, Cumhurbaşkanlığı Turan Güneş Kavşağı

 

Otobüs:


413 nolu Aydınlıkevler, Kızılay, Birlik, 365 AVM

 

Bakalım Türkiye Plaj Voleybolu Ligi 4. Hafta Maçları (24 – 25 Ekim 2009) nerede devam edecek?

Voleybolla dolu günler dileklerimle…Sevgiler ve saygılar , bir dahaki yazıda görüşmek dileği ile…

Murat ERDOĞAN

LapsekiVoleybol.com 2001 Ocak ayından günümüze Mehmet-Murat ERDOĞAN kardeşlerin, Arkın KAMAŞIK ve Bora ÖZKARDEŞ’in voleybol camiasına armağanıdır…