Kurucularımızdan Ali ALDEMİR Hocamızın mesajı…

Lapseki Lisesi`nde öğretmenlik yaptığım dönemde Lapsekili gençlerin spora son derece yatkın olduğunu keşfetmiş ve işlenirlerse, gerek voleybolda, gerek futbolda başarılı çalışmalara imza atabileceklerine inanmıştım.

Bu nedenle Çanakkale Boğazı`nın kenarında ve en güzel yerinde yer alan cennet ilçemiz Lapseki’mizin bir avuç gönüllü ve sporcu gençle birlikte ilçemizin sesini duyurup tanıtabileceğimiz bir etkinlik düzenlemeye karar verdik. O zamanlar daha Türkiye’de plaj voleybolu tam olarak bilinmiyor ve tanınmamış iken biz 1996 yılında ilk olarak  Lapseki Plaj Voleybolu Organizasyonunu şu anda maçların oynandığı Dalyan mevkiindeki sahada başlattık.

1996 yılındaki turnuvaya bay ve bayan olmak üzere toplam 38 takımın katılımıyla müthiş keyifli gerçekleşip ses getirince, sonraki yıllarda da turnuvalar düzenleyip geleneksel hale gelmesini sağladık. Her geçen yıl geliştirerek ve tecrübe kazanarak düzenlediğimiz turnuvamız yerli ve yabancı milli sporcularında katıldığı Türkiye’nin en eski ve prestijli geleneksel plaj voleybolu turnuvalarından biri olmuştur.

Bu arada şu anda müsabakaların oynandığı sahayı kendileri voleybolcu olmamalarına ragmen tamamen toprak ve sert bir zeminden oluşan alanı kazma küreklerle günlerce çalışarak sadece el emeği ile bizlere ve Lapsekimize kalıcı bir plaj voleybolu sahası kazandıran Emre Tırış, Uğur Şencan ve H. İbrahim Bulama’nın emeklerini ve haklarını unutmamamız lazım. Hiç kimsenin aklına gelmeyecek bir alanı plaj voleybolu sahası yaptılar.

2003 yılında emekliye ayrılıp özel sektörde çalışmaya başladıktan sonra bayrağı yetiştirdiğim öğrencilerime ve hemen her organizasyonun düzenlenmesinde bana destek olan gençlere devrettim. Ben de dışarıdan kendilerine destek oldum. Benden sonra ilk olarak Mehmet Erdoğan ve C. Hasan Aldemir daha sonra Murat Erdoğan, Bora Özkardeş ve Arkın Kamaşık bayrağı devir alarak başarılı turnuvalar düzenlemişler ve Lapseki Plaj Voleybolu Organizasyonu’nu Lapseki Belediyesi’nin ve sponsorların da desteğiyle ülke çapında tanınan en prestijli turnuva haline getirmişlerdir.

Son 5 yıldır yaşamımı Yunanistan’ın başkenti Atina’da sürdürmekte olmama rağmen turnuvalarda aktif rol alamasam da gönlüm, kalbim ve aklım hep Lapseki’deki turnuvada. Yunanistan’da düzenlenen plaj voleybolu turnuvalarına da giderek oradaki katılımcılara Lapseki Plaj Voleybolu Turnuvası hakkında bilgiler verip katılmaları için teşvik etmeme rağmen, maalesef uzaklık ve yaz aylarında uçak ve ulaşım ücretlerinin yüksekliği nedeniyle bir çok katılımcı istemesine rağmen maddiyat nedeniyle turnuvamıza katılamamaktadır. Buradan tüm voleybol severlere sevgi ve selamlarını gönderiyorlar.

Başta Belediye Başkanlığı olmak üzere, turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçenlere bu yıl düzenlenen turnuvada görev alan ve katılan destek olan sponsorlar ve sporculara Atina’dan sonsuz sevgi ve selamlarımı gönderiyorum.

Ali Aldemir

Temmuz 2018 / Atina / Yunanistan

LapsekiVoleybol.com 2001 Ocak ayından günümüze Mehmet-Murat ERDOĞAN kardeşlerin, Arkın KAMAŞIK ve Bora ÖZKARDEŞ’in voleybol camiasına armağanıdır…