2009 LAPSEKİ 14. PLAJ VOLEYBOLU TURNUVASI SONA ERDİ…

14. Lapseki Belediyesi Plaj Voleybolu Turnuvası 24-25-26 Temmuz 2009 (Cuma- Cumartesi-Pazar) tarihinde Çanakkale Lapseki Plajlarında yapıldı. Çok güzel oldu. Final maçında 3000 civarı seyirci vardı. Artık puanlı Türkiye şampiyonaları yapılacak düzeye geldi Lapseki Voleybol turnuvaları.

2009 yılında Türkiye’de sadece Artvin’in Hopa ilçesinde puanlı turnuva yapıldı. (Türkiye Plaj Voleybolu Şampiyonası) Lapseki Voleybol turnuvasından 1 hafta sonra yapılan Artvin ili Hopa İlçesi turnuvasına Lapseki Turnuvasına katılan bütün takımlar katıldılar. Bu bile LAPSEKİ turnuvalarının ne denli geliştiğinin bir kanıtıdır. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

Lapseki plajlarına voleybolun ünlüleri yağdı. Salon ve Plaj voleybolunun ünlü oyuncuları Lapseki’deydi. Plaj voleybolu milli takımımız antremanlarını yarıda bırakıp turnuvamız için Lapseki’ye geldiler. İşte turnuvamıza katılan oyuncularımızdan bazıları:

Voleybol 1. Lig oyuncuları Caner Çiçekoğlu / Özkan Hayırlı, Engin Özbek / Adem Mert, İsmail Dericioğlu,

Plaj Voleybolu Milli Takımı Oyuncuları Hakan – Volkan Göğtepe, Selçuk Şekerci, Mehmet Taşkıran, Bilal Tanrıverdi, Emir Akdoğan,

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Oyuncuları,

İstanbuldan Onur Ergenç ve Soner,

Lapseki’li plaj voleybolu oyuncuları,

Eski şampiyonlar Nazan Kahraman ve Didem Kıray,

Bayan finalistleri Betül, Özgün, Öznur ve Nuray,

Bolu şampiyonları Suat ve partneri,

Çanakkale’nin Biga ve Çan ilçelerinden turnuvamıza katılan bayan voleybol oyuncuları,

Çanakkale Belediye Spor Bayan Voleybol Takımı Oyuncuları Burcu Bilgiç ve Filiz Kocaman ve daha kimler kimler…

Lapseki’de öyle bir seyirci var ki bu seyirci plaj voleybolunun bütün kurallarını biliyor. Faul olduğu zaman seyircimiz bunu anlıyor ve faul diye bağırıyor. Böyle bir seyirci Türkiye’de hiçbir yerde yok. Alanya’da Avrupa Şampiyonası izleyen biri olarak bunu açık yüreklilikle söyleyebilirim. Kuralları bilen seyirci, süperdir. Daha güzel bir saha yapılırsa Türkiye’nin Plaj Voleybolu Merkezi oluruz. Haydi LAPSEKİ SEN BUNA LAYIKSİN.

30 Temmuz 2009

Voleybol dolu günler dilerim… Sevgiler ve saygılar , bir dahaki yazıda görüşmek dileği ile…

Murat ERDOĞAN

LapsekiVoleybol.com 2001 Ocak ayından günümüze Mehmet-Murat ERDOĞAN kardeşlerin, Arkın KAMAŞIK ve Bora ÖZKARDEŞ’in voleybol camiasına armağanıdır…