Çanakkale Belediye Spor Bayan Voleybol Takımımız 2006…

 

Çanakkale Belediye Spor 2006-2007 A Bayan Voleybol Takımı

     Çanakkale Belediyesi’nin Çanakkale Halkına sosyal bir yaşam sunmak ve gençlere spor sevgisini aşılamak amacı ile kurduğu Çanakkale Belediye Spor misyonunu çok güzel yerine getiriyor. Birbirinden güzel maçlar ile hepimizi adeta mest ediyor. Özellikle Filenin Sultanları olarak anılan Çanakkale Belediyesi Bayan Voleybol Takımımız 2. Ligte yoluna emin adımlar ile devam ediyor. (2007 senesi)

Geçtiğimiz haftalarda, Şişli Spor ile oynanacak maçtan önce karşılıklı görüşmeler sonrasında voleybol takım antrenörü Şaban Çıbık ile yollarını ayıran Çanakkale Belediyespor, A Takım’ın başına Ahmet Cambaz ile birlikte Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Beden Eğitim Bölüm Başkanı Hüseyin Özden Yurdakul’u ikili olarak getirdi.

Konuyla ilgili bilgiler veren Çanakkale Belediyespor voleybol şube sorumlusu Zeki Önder, yeni teknik kadroyu belirlediklerini ve ligin ikinci yarısında yükselişe geçerek ilk dörde girmeyi planladıklarını söyledi. Her geçen gün hedef büyülttüklerine de değinen Önder , amaçlarının Çanakkale halkı’nın sosyal hayatını zenginleştirmek olduğunu ve bunun için çaba harcadıklarını söyledi.

Ahmet Hocamın takımımızın başına geçmesine çok sevindim. Özellikle Çanakkale Milli Piyango Anadolu Lisesinde voleybol takımında oynadığım yıllarda antrenörüm ve hocam olduğu, daha sonra ise gerçekten bir voleybol sevdalısı olduğu için. Hüseyin Hoca ile beraber iyi anlaşacaklarına inanıyorum.

Şimdi gelelim takımımızın durumuna, şimdiğe kadar oynadığı toplam 10 karşılaşmanın 5’inden galip ayrılan takımımız 5 maçta ise mağlup oldu.Kendi evinde 3, deplasmanda 2 mağlubiyet aldı. Kendi evinde 2 galibiyet alan takımımız, deplasmanda 3 galibiyet aldı. Ahmet ve Hüseyin Hocaların antrenörlüğünde kendi evinde 1 maç kazanırken, deplasmanda 1 maç kaybetti.

Toplam 9 takımın kıyasıya bir şekilde mücadele ettiği  Bayanlar 2. Lig A Grubunda, ilk 4 takım arasına kalanlar finallere gitmeye hak kazanırken, 1 takım ise ligten düşecek. 16 Ocak 2006 tarihi itibari ile takımımız 5. sırada yer alıyor. Hedef ilk önce ilk 4 takım içinde yer almak daha sonra ise finallerde başarılı olarak 1. lige çıkmaya hak kazanmak. Haydi FİLENİN SULTANLARI DAHA NE DURUYORSUNUZ. Hedef 1. Lig bunu başaracak güçteyiz…

Voleybol dolu günler dilerim… Sevgiler ve saygılar , bir dahaki yazıda görüşmek dileği ile…

Murat ERDOĞAN

LapsekiVoleybol.com 2001 Ocak ayından günümüze Mehmet-Murat ERDOĞAN kardeşlerin, Arkın KAMAŞIK ve Bora ÖZKARDEŞ’in voleybol camiasına armağanıdır…